מזוזה כשרה

בדיקות חשובות לכל מזוזה ביתית – כדאי לדעת!

במעמד הקנייה הקפדנו על רכישה של מזוזה כשרה ומהודרת, כיצד יתכן כי מזוזה זו הפכה לפסולה? ידעתם כי עם השנים הקלף במזוזה עלול לדהות? מתי לאחרונה בצעתם בדיקת כשירות או טיפול תחזוקה למזוזות בבית?

מתי מזוזה מהודרת הופכת לא כשרה?

אנו בוחנים את הכשירות של המזוזה באיכות של חומרי הגלם, סופר הסתם, הכתיבה ושלמות הכתיבה. את הכתיבה על גבי הקלף יוכל לבצע רק סופר סתם בעל הסמכה מתאימה. אם הכתיבה על הקלף שלכם לא בוצעה על ידי סופר סתם המזוזה פסולה. ההלכה קובעת כי יש לבצע את הכתיבה בשפה העברית, בכתב יד, האותיות סתם ורק על ידי סופר סתם יהודי שומר מצוות (גבר). על הסופר לציין בגלוי ולומר : "הריני כותב לשם קדושת מזוזה". בהעדר אחד התנאים הללו בחלקו או בשלמותו המזוזה אינה כשרה.

חשוב לדעת : יהיו מקרים בהם מזוזה פסולה תהיה ברת תיקון מול מקרים בהם לא ניתן יהיה לתקן את המזוזה. התיקון יוכל להפוך את המזוזה הפסולה שוב למזוזה כשרה ותקינה לכל דבר. כל עוד לא בוצע התיקון המזוזה פסולה לשימוש.

על כל הכיתוב על גבי הקלף להיות שלם. מיד כאשר אחת האותיות הופכת דהויה הכשרות של המזוזה נפגמת. בדיקת הכשירות מתמקדת בבדיקה מדוקדקת של הקלף. יהיו מקרים בהם הבדיקה תפסול את המזוזה, מקרים בהם תקבלו אישור תקינות ומקרים בהם תתבקשו להעביר את הקלף טיפול תחזוקה.

היכן ניתן לרכוש מזוזה כשרה לבית?

קנייה של מזוזות מכל סוג מומלצת רק תוך פנייה אל גורמים מקצועיים מובילים המקפידים על כתיבה כשרה על פי חוקי ההלכה. רק כך תוכלו להיות בטוחים כי קבלתם מזוזה כשרה ותקינה. מכירה של מזוזות ושאר תשמישי קדושה היא המקצוע שלנו, אנחנו מקפידים על כל חוקי ההלכה, שירות אדיב, מלאי מגוון ואיכות חומרי הגלם. המזוזות שלנו כולן כשרות, הקלף הפנימי עשוי עור מעובד של בהמה טהורה בהתאם לחוקי ההלכה.

דגמים חדשים של מזוזות מהודרות ישדרגו את עיצוב הבית כולו. מזוזה מהודרת תהיה מתנה אידאלית בעבור זוג צעיר או חנוכת בית. ניתן לרכוש סט מלא של מזוזה מהודרת (קלף ובסיס) או רק קלף/בסיס. אנחנו מזמינים אתכם להתרשם מדגמים חדשים איכותיים במחירים הוגנים. כולם כבר יודעים שמזוזות לבית קונים בראש שקט רק אצלנו.