מזוזה למכירה

מידע שימושי לקראת קניית מזוזה חדשה לבית

המזוזה היא אחד הסממנים הבולטים ביותר של בית יהודי. את המזוזה אנו מציבים בפתח הבית בכדי שנחלוף מולה בכל יציאה או כניסה מפתח הבית ונקבל ברכה. מצוות הצבת מזוזה היא אחת המצוות הנפוצות ביותר, העם היהודי בישראל וגם בחו"ל דבק בה מזה שנים רבות. תוך הצבת מזוזות כשרות בבית אנו מכניסים אליו אווירת קדושה, קדושתו של בורא עולם שורה בבית, מגנה ומברכת את בני הבית.

אותה מזוזה המוצבת בפתח הבית היא שומרת הסף שלכם, הקפידו לבחור אותה בקפידה בהתאם לחוקי ההלכה. שני חלקים מרכיבים את המזוזה : מעטפת חיצונית וקלף פנימי בו כתובות האותיות שד"י (המשמעות היא שמו של בורא עולם). על שני החלקים להיות כשרים.

מה חשוב לדעת בבואנו לרכוש מזוזות חדשות?

החלפת מזוזות בבית נהוגה במקרים של מעבר דירה, על פי הנחייה של רב וגם כאשר המזוזות הקיימות כבר בלויות ושחוקות. חיפוש מהיר שלכם אחר מזוזה למכירה יציג בפניכם הרבה מאוד אפשרויות, אנחנו כאן בכדי לסייע לכם לבחור נכונה במזוזה כשרה למהדרין. המחירים נקבעים בהתאם להידור וליוקרה של המעטפת החיצונית ובעיקר בהתאם להידור ולייחוס של הקלף הפנימי. ישנם מקרים בהם לאותה מזוזה מחיר שונה אצל מספר ספקים. הפערים במחירים נובעים ככל הנראה מהבדלים באיכות וייחוס הקלף.

איך אדע האם המזוזה בביתי כשרה?

האחריות לביצוע בדיקת כשרות למזוזות בבית מוטלת על בני הבית. מעת לעת יש לבצע בדיקת כשרות בכל מזוזה. אם אות אחת נמחקה או נפגמה מעט בקלף המזוזה כולה נחשבת פגומה. הכיתוב על גבי הקלף הפנימי עשוי דיו, בלאי טבעי גורם לדהייה של הכתוב. תנאי מזג האוויר, לחות ולעתים גם חומרי ניקיון או צבע עשויים לפגום בכשרות המזוזה. המצווה מחייבת אותנו בהצבת מזוזה בפתח הבית ובפתחי חדרי המגורים, על כל המזוזות להיות כשרות.

בדיקה מקצועית לכשרות המזוזה

אחת לשנתיים נהוג להזמין אל הבית מגיה מוסמך, הוא מסוגל לזהות סימנים ראשונים של דהייה בכיתוב על גבי הקלף. כך תוכלו לשלוח את הקלף אל סופר סת"ם לחיזוק הכיתוב, להפוך את המזוזה שוב כשרה ולמנוע את הצורך בהחלפתה.

אני צריך מזוזה חדשה – מה עושים?

מזוזות ושאר דברי קודש הם המקצוע שלנו. אם אתם מחפשים מזוזה למכירה הגעתם למקום הנכון. אצלנו תוכלו למצוא שפע של דגמים מהודרים בטווחי מחירים משתנים (לכל מזוזה מחיר הולם). המזוזות כולן כשרות על פי חוקי ההלכה. אנו מזמינים אתכם להגיע אלינו ולהתחדש במזוזות חדשות לבית, לחדש את המצווה ולחזק את הברכה.