סדנת בר מצווה און ליין

סדנת תפילין און ליין

גיל הבר מצווה הוא הגיל בו מקבל עליו הנער את עול המצוות והכוונה היא לכל תרי”ג המצוות. קבלת אחריות כזאת על נער בן 13, חייבת להיות מלווה בתהליך של לימוד, של הבנה ושל העמקה באחריות החלה עליו וברקע שלה. מציאות פשוטה זו היא שעומדת מאחורי עולם שלם של סדנאות יחידניות בהן יושב הנער עם רב, ומקבל הדרכה יסודית על מעמד בר המצווה, על המשמעויות, על עול המצוות וכמובן על אחד הכלים האישיים החשובים שיעמדו לרשותו כיהודי בוגר – התפילין. כיום, בעידן האינטרנט, ולבטח בעידן הקורונה, עומדת בפניכם האפשרות של סדנת תפילין און ליין או כפי שתוכלו למצוא אותה גם בשמה האחר, סדנת בר מצווה און ליין.

למידע נוסף לחצו כאן

מה בדיוק לומדים בסדנה?

ובכן, סדנת בר מצווה וסדנת תפילין הן סדנאות שבו עובר הנער את תהליך החיבור שלו עם התפילין האישיים שילוו אותו בשנים הבאות. בשלב הראשון, לומד הנער את תכני התפילין, תוך העמקה בפרשיות שיוכנסו לתוך בתי התפילין. בהמשך, לומד הנער על התפילין עצמם, על הרצועות, על הבתים, על אופן הייצור שלהם ועל הכללים המחמירים החלים עליהם בכדי להבטיח את כשרותם בכל עת. הנער לומד כיצד להניח תפילין, כיצד לבנות את הכוונה בשעת הנחת התפילין, כיצד לשמור ולאחסן את התפילין ואת כל הנהלים שעליו להכיר סביב הנחת התפילין. לבסוף, מבוצע השלב של ייצור התפילין האישיים של הנער, תפירת הבתים והרצועות ואחסון בתוך תיק תפילין שיימסר באופן אישי לנער. במסגרת סדנת תפילין און ליין, לא כל הסדנאות מציעות את השלב האחרון של ייצור תפילין אישיים לנער, אך בפועל מדובר באחד השלבים החשובים של התהליך ובהחלט כדאי לוודא שבסדנת האונליין שאתם בוחרים, נכלל גם השלב החשוב הזה של התהליך.

סדנת בר מצווה און ליין

היכן ניתן לרשום את הנער לסדנה?

ובכן, סדנת בר מצווה און ליין מוצעת כיום על ידי מספר מאוד מצומצם של גופים העוסקים בהכנת נערים לבר המצווה. ככלל, כדאי מאוד לבדוק עם גופים המתמחים בתפילין, יודאיקה וכל ענף הסת”ם. גופים אלה מנהלים בדרך כלל, פעילות ארוכת שנים של הכנת נערים לבר מצווה, לימוד נערים סביב כל נושא התפילין, המצוות ועולם הסת”ם ובין היתר מציעים גם סדנאות בינאישיות או סדנאות אונליין. מה שחשוב לוודא היא כי בבחירת סדנה און ליין, הנער מקבל את כל הערך המצופה, גם מבחינה תכנית וגם מבחינה רוחנית.

מרכז תפילין חברון הוא מפעל שהוקם על ידי קבוצה של סופרי סת”ם בעיר האבות חברון בסמוך למערכת המכפלה הקדושה. במרכז תוכלו למצוא מגוון רחב של מוצרי יודאיקה וסת”ם וכן תוכלו לרשום את ילדכם למסגרת סדנת בר מצווה און ליין, המועברת על ידי רבנים וסופרי סת”ם מוסמכים. לפרטים נוספים התקשרו עוד היום לטלפון 1-800-300-120.